Паломницька поїздка Рукомиш — Зарваниця

Настала чудова літня пора.
У Свято-Успенському храмі розпочались паломницькі поїздки очолювані настоятелем храму ігуменом Димитрієм Ющаком. Хочу поділитись враженням від поїздки за маршрутом Здолбунів – Рукомиш – Зарваниця – Здолбунів.
Поїздка, як завжди, розпочалась молитвою. Перебуваючи у дорозі ми молилися. Дбаючи про духовне зростання, ми з нашим поводирем повторювали або, можна сказати, закріплювали знання Нового заповіту і так до приїзду у Рукомиш. Отець Димитрій використовує різноманітні методи навчання християнській вірі своїх парафіян і не тільки, так як з нами їздять люди і з інших парафій.
У с. Рукомиш на нас чекала відкрита Свято-Онуфрієвська Церква де ми принесли подяку Богу за спокійну дорогу. Молебень за здоров’я паломників відслужили Благочинний Павло Джура, ігумен Димитрій Ющак, отець Михайло Суканець. Отець Михайло ознайомив нас з історією Церкви та Скельного Монастиря. Православні ченці – монахи після розгрому Києво – Печерської Лаври опинились на Галичині. По течії річки прийшли до скель з яких била джерельна вода. До наших днів збереглися невеликі печери, в одній з яких облаштований скельний храм в ім’я святого Онуфрія, де ми молились. Особливо усіх нас вразив нерукотворний образ Ісуса Христа в скелі та розповідь про те, як під час війни селяни ховались від ворогів біля образу Спасителя і лишились живими. Дивовижна фігура святого Онуфрія, про яку розповів священик, не лишила нікого байдужим.
Після короткої розповіді про святиню, паломники пішли до цілющого джерела. Напишись водички, промивши очі і ноги ( тому що отець Михайло розповів про цілющі властивості води, саме для очей і ніг ) вирушили на хресну дорогу. Ми молились, милувалися панорамою села, насолоджувались свіжим повітрям. Особлива бадьорість відчувалась від духовного збагачення та Божої благодаті у цьому святому місці.
Дорогою до с. Зарваниці зіпсувався автобус, не доїхавши кілометрів 5 до місця призначення. Паломники смиренно пішли пішком. Хочу сказати, що я в душі зраділа і дякувала Богу, що дав нам можливість стати такими прочанами, які мандрують пішки до святих місць. Ми і не помітили коли збігла дорога до с. Зарваниці.
Прийшовши у с. Зарваницю на нас знову чекала відкрита Церква Пресвятої Трійці. Наші священики відслужили молебень до Матері Божої Зарваницької, всі приклонились до Чудотворної ікони Матері Божої Зарваницької. Отець Володимир прочитав молитву на уздоровлення з благословенням і миропомазанням кожного паломника.
Після служби ми вирушили до Зарваницького церковного комплексу. У храмі Зарваницької Божої Матері відслужили акафіст до Божої Матері Зарваницької в надбрамної Церкві Благовіщання відслужили молебень за здоров’я. Далі у нас був вільний час, ми купалися у купальні святої Анни, набирали свячену водичку, купували гостинці дітям і онукам. Після купання втома не відчувалась, було радісно і щасливо у душі.
По дорозі до дому співали духовні пісні. На душі була радість невимовна.
А тому за такий чудовий день, за турботливе ставлення до своїх прихожан складаю щиру подяку ігумену Дмитру настоятелю Свято-Успенського храму за організацію поїздки, бажаю міцного здоров’я, терпіння, сили і натхнення у просвітницькій християнській роботі, та сприянню очищення наших душ. Складаю подяку Благочинному Здолбунівського благочиння Павлу Джурі за його молитовну участь у співслужінні з нашим настоятелем. Як добрий поводир він переживає за нас християн і зав всіх своїх підлеглих священиків. Бажаємо Вам Отче здоров’я і мудрих настанов своїм підлеглим.

Парафіянка Павліна Саюк

Добавить комментарий